Blog

Cover Image

Bezpieczeństwo produktów do pielęgnacji tatuażu

Tatuaż jest obecnie jednym ze sposobów dekoracji swojego ciała, a także wyrażenia swojej indywidualności. Jego udokumentowane początki sięgają Starożytności, jednak przypuszcza się, że już w epoce brązu powstawały pierwsze prymitywne tatuaże. Przeznaczenie, odbiór społeczny tatuażu, a także sposób i higiena jego wykonania, ewoluowały przez wieki. Służył on do znakowania przestępców, szpiegów i kryminalistów, oznaczania na ciele posiadanych umiejętności, przynależności do określonej grupy społecznej, a także jako talizman ochronny.

Więcej

Cover Image

Maści i kremy na tatuaż. Skład i właściwości

Skóra to doskonała bariera ochronna, której budowa wciąż zachwyca naukowców. Każdego dnia zachodzą w niej skomplikowane procesy, które umożliwiają odbudowę i regenerację. Choć nie widać tego gołym okiem, to nasza skóra cały czas „pracuje”. Dlatego jeśli chcemy, by nasz tatuaż wyglądał dobrze, niezwykle istotna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Jednak czy każdy krem, czy maść dobrze spełnia swoją rolę? Po jaki produkt warto sięgnąć, tak by łączył on naturalny skład i wysoką skuteczność? Przyjrzyjmy się temu bliżej i sprawdźmy, jak wybrać rozwiązanie optymalne dla naszej skóry.

Więcej

Cover Image

Jak dbać o nowy tatuaż? Praktyczne porady

Tatuaż to ozdoba, która pozostaje z nami na całe życie. Jego wzór podkreśla indywidualizm i sprawia, że w jeszcze większym stopniu pokazujemy, kim jesteśmy. Aby przez długi czas cieszyć się jego doskonałym wyglądem, należy przykładać dużą wagę do pielęgnacji. Oczywiście, jest wiele czynników, na które nie mam wpływu, w tym przemiany zachodzące w naszym organizmie, czy nieuchronny proces starzenia się. Z drugiej strony nawet drobne kroki mogą zatrzymać niekorzystne procesy i sprawić, że tatuaż zyska długotrwały czar. Pierwsze starania należy podjąć tuż po wyjściu z salonu. Jak możemy dbać o nowy tatuaż? Co robić, a czego unikać? Kwestie te omawiamy w naszym artykule.

Więcej

Cover Image

Pielęgnacja piercingu. Co warto wiedzieć?

Wiele osób twierdzi, że ktoś, kto raz wypróbuje piercing, ten nie poprzestanie na jednej wizycie w salonie. I rzeczywiście tak jest, a liczba osób, które korzystają z usług tzw. piercera, rośnie z roku na rok. Dla niektórych to sposób na wyróżnienie się z tłumu, dla innych - metoda wyrażania siebie. Zawsze warto jednak pamiętać, że najważniejsze jest nasze zdrowie. Dlatego jeszcze przed pierwszym kolczykiem warto zastanowić się, jak zatroszczyć się o niezbędną pielęgnację przekłutych miejsc? W naszym artykule wyjaśniamy, o czym warto pamiętać.

Więcej

Cover Image

Profesjonalne kosmetyki do tatuażu

Pielęgnacja tatuażu to jeden z najważniejszych elementów po wizycie w salonie. Wiedzę o tym, jak dbać o wrażliwe miejsce warto zdobyć z pewnym wyprzedzeniem, tak by wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji. Poznaj profesjonalne produkty EasyTattoo, które łączą w sobie wiele właściwości.

Więcej

Cover Image

Czym można smarować świeży tatuaż?

Gojenie się tatuażu to długotrwały proces, który zależy zarówno od stanu organizmu, jak i od naszej dbałości. Odpowiednia pielęgnacja pomoże zachować właściwy kolor, ale także sprawi, że skóra zregeneruje się szybciej i bez komplikacji. Czym należy smarować świeży tatuaż? I o czym jeszcze warto pamiętać?

Więcej