BEZPIECZEŃSTWO PRODUKTÓW

Kosmetyki do pielęgnacji i gojenia tatuażu i piercinguAAA

Kosmetyki do pielęgnacji i gojenia tatuażu Easytattoo, kosmetyki do pielęgnacji i gojenia piercingu EasyPIERCING, kosmetyki dla tatuatorów EasytattooPro oraz produkty do utrzymania czystości i higieny Easycleaning to znane na całym świecie marki Francuskiej firmy Medical Body Art (MBA), która od 2004 roku opracowuje produkty do higieny i pielęgnacji tatuażu i piercingu, będące wygodnym, bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem dla branży Body Art. 

Współpracujemy ze specjalistami, przestrzegamy europejskich norm i rozporządzeń

Pragnąc jak najlepiej zaspokoić potrzeby profesjonalnych tatuatorów, piercerów i konsumentów, MBA stale współpracuje ze specjalistami z dziedziny ozdabiania ciała (tatuatorzy, piercerzy, specjaliści od modyfikacji ciała) i ochrony zdrowia.

Francuska produkcja odbywa się pod kontrolą farmaceutyczną i dermatologiczną. Produkty zgodne są z normami i dyrektywami regulacyjnymi Unii Europejskiej: rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczącego produktów kosmetycznych (dalej jako „rozporządzenie 1223/2009”)2013-1223 /2009) oraz ANSM i ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna).

Znamy potrzeby naszych klientów

Nasze produkty znajdują się w specjalnie opracowanych opakowaniach, które zapewniają wygodę podczas stosowania i jednocześnie wpływają na sterylność zawartości, która utrzymuje się na wysokim poziomie aż do zużycia. Opakowania z pompką, znaną jako system Airless umożliwiają dodatkowo maksymalne wykorzystanie preparatu znajdującego się w opakowaniu. W tradycyjnych systemach z dozownikiem, zawartość pobierana jest z dołu opakowania, przez co duża jej ilość pozostaje na ściankach i dnie. System Airless powoduje także to, że krem znajdujący się w opakowaniu w czasie od pierwszego do ostatniego użycia pozostaje w próżni. Ten innowacyjny system chroni zawartość opakowania przed utlenianiem, dostaniem się mikroorganizmów oraz rozkładem substancji czynnych. Dzięki temu kosmetyk zachowuje czystość mikrobiologiczną oraz stałą zawartość składników aktywnych. System Airless wyklucza podczas aplikacji kremu powstawanie zakażeń krzyżowych które mają miejsce podczas używania kremów z pudełka lub tubki.

Poznaj skład naszych produktów

Jakość naszych produktów potwierdzona jest przez liczne certyfikaty. Nie mamy tajemnic przed naszymi klientami, dlatego wymieniamy nie tylko wszystkie składniki każdego produktu, ale również tłumaczymy skomplikowane i niejasno brzmiące nazwy oraz przedstawiamy, w jakim celu zostały zastosowane wybranym kosmetyku. Wybieramy składniki bezpieczne, takie, które mogą być stosowane przez każdy typ skóry, nie wywołujące reakcji alergicznej, mające neutralne pH. I co ważne – nie testujemy swoich produktów na zwierzętach.