Bezpieczeństwo produktów do pielęgnacji tatuażu

Tatuaż jest obecnie jednym ze sposobów dekoracji swojego ciała, a także wyrażenia swojej indywidualności. Jego udokumentowane początki sięgają Starożytności, jednak przypuszcza się, że już w epoce brązu powstawały pierwsze prymitywne tatuaże. Przeznaczenie, odbiór społeczny tatuażu, a także sposób i higiena jego wykonania, ewoluowały przez wieki. Służył on do znakowania przestępców, szpiegów i kryminalistów, oznaczania na ciele posiadanych umiejętności, przynależności do określonej grupy społecznej, a także jako talizman ochronny.

W dzisiejszych czasach ogromną wagę przykłada się do sterylności narzędzi, podczas wykonywania tatuaży oraz do właściwego procesu gojenia i dbałości o już wytatuowaną skórę. W tym celu specjalnie stworzono bezpieczne produkty pielęgnacyjne, przeznaczone do tatuaży. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o kosmetykach do tatuażu!

Kiedy i po co pielęgnować tatuaże?

  • Świeże tatuaże

Tatuaż powstaje poprzez wprowadzenie dedykowanych pigmentów w głąb skóry właściwej. Igła, przez którą wprowadza się pigment, musi zatem przebić się przez wszystkie 5 warstw naskórka i naruszyć skórę właściwą. Powoduje to powstanie niewielkich ran, na całym tatuowanym obszarze. Poza przebiciem skóry, wprowadza się do niej obcą substancję w postaci barwnika. Naturalną reakcją organizmu jest próba usunięcia obcych cząsteczek, dopiero po której następuje regeneracja. W przypadku wykonaniu tatuażu nie jest to reakcją pożądaną, dlatego że cząsteczki pigmentu muszą pozostać w skórze. Pomocne są kosmetyki do gojenia tatuażu w postaci żelu i kremu Easy Tattoo, które działają wielokierunkowo: oczyszczają skórę i łagodzą jej dyskomfort, minimalizują niepożądane reakcje skóry, takie jak infekcje czy alergie oraz przyspieszają tempo gojenia ran. Proces regeneracji wytatuowanej skóry zależy od wielu czynników, m.in. jakości i kolorów użytych barwników, wieku skóry, powierzchni tatuażu, regularności właściwej pielęgnacji oraz sposobu wykonania tatuażu. Może on wynosić od 2 do 5 tygodni.

  • Zagojone tatuaże

Kiedy etap gojenia należy już do historii, pozostaje cieszyć się z artystycznych efektów wizualnych tatuażu, który pozostanie na skórze do końca życia. Może on jednak zmienić swój wygląd poprzez, chociażby blaknięcie. Utrata intensywności kolorów jest najbardziej widoczna na kolorowych tatuażach. Najszybciej blakną barwniki żółte i pomarańczowe. Nie bez znaczenia jest także technika wykonania tatuażu. Promieniowanie ultrafioletowe także ma ogromne znaczenie, ponieważ wnika przez skórę i niszczy wprowadzone pigmenty. Aby zapobiegać zmianom wyglądu i nasycenia tatuaży należy o nie odpowiednio dbać, poprzez stosowanie dedykowanych kosmetyków nawilżających oraz chroniących skórę przed promieniowaniem UV.

Bezpieczeństwo i rodzaje produktów do pielęgnacji tatuaży

Linia kosmetyków Easy Tattoo została opracowana pod kątem spełnienia potrzeb skóry, na której znajdują się tatuaże. Kompleksowa pielęgnacja obejmuje zarówno gojenie świeżych, zaognionych tatuaży, jak i ich późniejszą ochronę. Wszystkie produkty są hipoalergiczne i mogą być stosowane przez osoby, posiadające różne rodzaje skóry. Nie zawierają sztucznych, szkodliwych substancji, takich jak parabeny. Dodatkowo są one także bezzapachowe, dzięki czemu nie mieszają się np. z balsamami aplikowanymi na ciało. Kosmetyki omawianej marki dostarczają skórze witamin, niezbędnych do jej szybkiej regeneracji z grup: A, B, C, D. Produkty Easy Tattoo są produkowane we Francji, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, Rady Europy oraz ISO. Nie bez znaczenia są przemyślane, ekonomiczne opakowania z systemem Airless, dzięki którym produkt pozostaje świeży przez cały czas użytkowania. Umożliwiają one także wykorzystanie całej zawartości kosmetyku. Nie testuje się ich na zwierzętach. Do wyboru są m.in.:

 

 

 

Wróć